Wznowienie wydawania zeszytów Katolickiej Nauki Społecznej

Szanowni Czytelnicy,

z wielką i nieukrywaną radością chciałbym poinformować Państwa o wznowieniu wydawania zeszytów Katolickiej Nauki Społecznej. To oczywiście kontynuacja naszych dokonań wydawniczych z mrocznych lat stanu wojennego, kiedy to mogliśmy służyć społeczeństwu zarówno tekstami wykładów z zakresu szeroko rozumianej historii, jak i społecznego nauczania Kościoła. Mamy wielki zaszczyt i honor, że to w naszym wydawnictwie opublikowane zostały jedne z pierwszych broszur nt. kłamstwa katyńskiego, naturalnie bez ingerencji szalejącej wokół cenzury partyjno-państwowej. To wreszcie Archikonfraternia Literacka miała zaszczyt publikowania wielu tekstów wybitnych profesorów, chociażby z zakresu ekonomii i najnowszej historii Polski.

Teraz, gdy sytuacja społeczno-polityczna limituje pewne zachowania nas Polaków, chcemy powrócić do naszych publikacji. Sentire cum Ecclesia - czuć jak Kościół, czy lepiej: czuć z Kościołem - to myśl przewodnia działalności Archikonfratemi Literackiej ostatnich lat. Temu zawołaniu, na przekór wielu chcemy pozostać wierni, jak nasi wielcy poprzednicy.

W każdym kolejnym tomie znajdziecie Państwo zarówno teksty dotyczące naszej bieżącej działalności, jak i teksty wykładów, wystąpień i prelekcji wygłaszanych w czasie naszych spotkań.

 

 

Życzę przyjemnej lektury.

 

Dr Inż. Jan Szymczyk

Senior