Świętej Pamięci Zdzisław Wyszyński

Z żalem informujemy, że w dniu 21 listopada 2015 roku, po długotrwałej i ciężkiej chorobie, opatrzony sakramentami świętymi, odszedł do Domu Ojca

Zdzisław Wyszyński

 

Członek Zarządu Archikonfraterni Literackiej w Warszawie. Wielokrotny uczestnik pieszych pielgrzymek do NMP w Ostrej Bramie w Wilnie, Czarnej Madonny w Częstochowie i do wielu miejsc kultu religijnego, odznaczony Medalem Św. Stanisława za zasługi dla Kościoła Archidiecezji Warszawskiej oraz Złotą Odznaką Protektora Czynnego AKL. Odszedł od nas człowiek niezwykle szlachetny, życzliwy, sprawiedliwy i pracowity, kochający Boga, Ojczyznę i ludzi, orędownik Chwały Oręża na Polach Radzymina i Ossowa, Wielki Patriota.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Ateńskiej 12 w Warszawie w dniu 30 listopada 2015 r. o godz. 11.00, po czym jego ciało spocznie w grobowcu na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

Niech spoczywa w pokoju i niech śni o Polsce.

Kapelan, Zarząd i Bracia Archikonfraterni Literackiej

Pomoc dla Katedry w Sosnowcu

Archikonfraternia Literacka udzieliła pomocy finansowej Katedrze w Sosnowcu po pożarze. Podczas spotkania z Księdzem Biskupem Grzegorzem Kaszakiem oraz proboszczem parafii katedralnej, ks. Janem Gaikiem, konfratrzy przekazali dar bractwa na rzecz sosnowieckiej Katedry. Fotorelację można zobaczyć tutaj.

Order Świętego Stanisława dla Seniora AKL

W dniu 29.06.2014 r. w uroczystość św. Piotra i Pawła Kardynał Kazimierz Nycz odznaczył m. in. dr. Jana Szymczyka, seniora AKL, orderem św. Stanisława za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej. Do najważniejszych można zaliczyć organizowanie akcji zawieszania krzyży w salach wykładowych w czasach komunizmu i działanie na rzecz Kościoła obecnie. Za jego senioratu wznowiliśmy w arcybractwie działalność wydawniczą i działania formacyjne. Galerię zdjęć można zobaczyć tutaj.

Zmarł Kazimierz Mierzejewski

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy wszystkich członków bractwa, że w dniu 15 czerwca 2014 zmarł śp. Kazimierz Mierzejewski, wieloletni członek Archikonfraterni Literackiej, żołnierz AK. Jego Najbliższych proszę o przyjęcie kondolencji od naszej arcjhikonfraternianej wspólnoty.

 

 

Jan Szymczyk, senior

Jubileusz 10-cio lecia Federacji Polonii Francuskiej, 3 maja 2014, Paryż

Poseł na Sejm RP, Pan Adam Kwiatkowski, zaprezenotwał wydane wspólnie przez Archikonfraternię Literacką i Ruch Społeczny im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego Homilie Smoleńskiepodczas Mszy św. w intencji Ojczyzny i Polonii Francuskiej w Kościele Polskim na Concorde w Paryżu.